نویسنده : oriflame 3      تعداد بازديد : 98      بدون دیدگاه      دسته : اخبار روز, سیاسی

آغاز سومین دور مذاکرات ایران و 1+5 در وین

سومین دور مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در شهر وین آغاز شد.

به گزارش تابناک به وین قبل از آغاز این دور از مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ اشتون و ظریف عکس یادگاری نگرفتند.

محمد جواد ظریف دوشبه شب در وین پس از شام کاری با کاترین اشتون گفت که در مذاکرات فروردین ماه هیات‌های مذاکراتی ایران و ۱+۵ موضوعات باقی مانده را بحث خواهند کرد و قرار شد از اردیبهشت شروع به تدوین پیش‌نویس کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت احترام متقابل در مذاکرات، بحث های صورت گرفته در دیدار با اشتون را “خوب” توصیف کرد و گفت: امیدوارم در دو روز آینده همکاران ما بتوانند درباره موضوعات باقی مانده یک دور بحث کنند.

ظریف ادامه داد: برخی موضوعات مثل نحوه نظارت (آژانس بین المللی انرِژی اتمی بر فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران) هنوز یک دور هم بحث نشده است. در برخی موضوعات هم نیاز است جزیی‌تر بحث شود. بنابراین سعی داریم در مذاکرات این هفته یک دور همه موضوعات بررسی شوند.

رئیس هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان تاکید کرد که “هنوز پیش‌نویسی برای توافق نهایی وجود ندارد و بعد از مذاکرات این هفته قرار است با هم شروع به نگارش متن کنیم.”

ظریف گفت: احتمالا قسمت دشوار کار هم همین جاست (نگارش متن). موضوعات داخل پرانتز و اختلافی زیاد خواهد بود که امری طبیعی است اما دو طرف هم زمان نگارش متن را شروع می‌کنند و سعی می‌کنند برداشت‌های‌شان را روی کاغذ بیاورند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه صبح امروز قبل از آغاز مذاکرات ایران و ۱+۵ به طور جداگانه با معاونان وزیران خارجه روسیه و چین دیدار کرد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطلب را به اشتراک بگذارید !
در صورتی که این مطلب را می پسندید 1+ بدهید

در مورد این مطلب !
لینک کوتاه: ادرس لینک کوتاه این مطلب
تاریخ ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ | ساعت: ۱۳:۴۶
برچسب ها : , , , ,
بدون دیدگاه 


3 − 2 =

خبرنامه ایمیلی

آخرین مطالب

بهترین مطالب

مطالب تصادفی

تبلیغات متنی