نویسنده :       تعداد بازديد : 1276      بدون دیدگاه      دسته : اخبار روز, اقتصادی

 

امارات، کره‌جنوبی و کویت سه مبدا اصلی واردات خودرو به ایران در ۱۱ ماهه امسال بودند، اگرچه سهم فقط دو کشور امارات و کره‌جنوبی از واردات خودروی ایران به حدود ۸۵ درصد رسید.
پرشین خودرو: امارات، کره‌جنوبی و کویت سه مبدا اصلی واردات خودرو به ایران در ۱۱ ماهه امسال بودند، اگرچه سهم فقط دو کشور امارات و کره‌جنوبی از واردات خودروی ایران به حدود ۸۵ درصد رسید.واردات انواع خودروی سواری به کشور در ۱۱ ماهه سال جاری با رشد ۸٫۱ درصدی به ۳۸ هزار و ۳۹۹ دستگاه رسید.

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران در ۱۱ ماهه امسال ارزش واردات انواع خودروی سواری نیز با رشد ۲۵٫۸ درصدی بالغ بر ۹۳۲ میلیون دلار شد. همچنین وزن خودروهای وارداتی هم ۹٫۵ درصد بیشتر شده و به ۶۳ هزار تن رسید.

میانگین قیمت هر خودروی سواری وارداتی طی ۱۱ ماهه ۱۳۹۱ مبلغ ۲۴ هزار و ۲۶۷ دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۶٫۳ درصدی را نشان می‌دهد.

پیش‌بینی شده است در سال ۹۱ ارزش واردات خودروی ایران از مرز یک میلیارد دلار فراتر برود.

همچنین آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در ۱۱ ماهه امسال صادرات خودروی کشور از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۱۷۰٫۶ و ۲۰۴٫۶ درصد افزایش یافته و به ۴۹ هزار و ۹۵۲ دستگاه و ۲۹۴ میلیون دلار رسید.

میانگین قیمت هر خودروی سواری صادراتی طی ۱۱ ماهه سال جاری مبلغ ۵۸۸۵ دلار بود که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۲٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.

در این مدت عراق مقصد ۹۸٫۳ درصد از خودروهای صادراتی ایران بود. تعداد اندکی خودرو نیز به بازارهایی مانند آذربایجان و اوکراین صادر شد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطلب را به اشتراک بگذارید !
در صورتی که این مطلب را می پسندید 1+ بدهید

در مورد این مطلب !
لینک کوتاه: ادرس لینک کوتاه این مطلب
تاریخ ارسال: ۴ فروردین ۱۳۹۲ | ساعت: فروردین ۴, ۱۳۹۲
برچسب ها : , , ,
بدون دیدگاه 


3 − سه =

خبرنامه ایمیلی

آخرین مطالب

بهترین مطالب

مطالب تصادفی

تبلیغات متنی