شرایط احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه اعلام شد| www.cafepatogh.ir

 

بر اساس قانون تمام بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند با پرداخت حق بیمه خدمت سربازی خود نسبت به احتساب آن به عنوان سابقه بیمه اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آن دسته از افرادی که علاوه بر بیمه‌پرداز بودن قبل از تاریخ تقاضا حداقل دارای دوسال سابقه پرداخت حق بیمه نزد صندوق تامین‌اجتماعی باشند، می‌توانند نسبت به احتساب دوران خدمت سربازی خود به عنوان سابقه بیمه اقدام کنند.

بر این اساس تمام بیمه‌شدگان اجباری، اختیاری و سایر بیمه‌شدگانی که به هر نحو حق‌بیمه پرداخت می‌کنند به شرط دارابودن شرایط می‌توانند تقاضای پذیرش مدت خدمت سربازی را به عنوان سابقه پرداخت حق‌بیمه به شعب تأمین اجتماعی ارائه دهند و برای بهره‌مندی از این تسهیلات با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی که در آن بیمه‌پرداز هستند، فرم درخواست احتساب سوابق مدت خدمت وظیفه‌عمومی یا حضور داوطلبانه در جبهه‌های جنگ تحمیلی را تکمیل کنند تا امکان اقدامات بعدی برای آنان فراهم شود.

رییس سازمان وظیفه‌عمومی ناجا: تنها مبلغی پرداختی برای احتساب مدت خدمت سربازی هزینه حق‌بیمه سالانه است
سردار سیدحمید صدرالسادات، رییس سازمان وظیفه‌عمومی ناجا، در این‌باره به ایسنا گفت: مبنای محاسبه مدت خدمت وظیفه‌عمومی و حضور داوطلبانه در جبهه طبق آیین‌نامه، دوره سربازی ثبت‌ شده در کارت پایان‌خدمت افراد است و این موضوع برای افراد دارای شرایط استخدام رسمی و پرداخت‌کننده حق‌بیمه، قانونی است.

رییس سازمان وظیفه‌عمومی ناجا با تاکید براینکه تنها مبلغی که باید از سوی متقاضیان پرداخت شود، هزینه حق بیمه سالانه افراد است، گفت: سال گذشته این مبلغ در حدود ۵۰۰ هزار تومان برای هرسال بود.

به گزارش ایسنا، بیمه‌شدگان واجد شرایط که تاکنون نسبت به این موضوع اقدام نکرده‌اند، باید توجه داشته باشند که هر چه دیرتر اقدام کنند به دلیل افزایش سطح دستمزدها مبنای کسر حق بیمه از میزان مبلغی که باید پرداخت کنند، بیشتر خواهد شد. همچنین اگر متقاضیان در زمان تعیین‌شده حق بیمه مدت خدمت نظام وظیفه‌اش را پرداخت نکنند، احتساب سوابق سربازی آنان در بیمه موکول به ارائه درخواست جدید خواهد بود.