نویسنده : oriflame 3      تعداد بازديد : 364      بدون دیدگاه      دسته : روانشناسی

شناخت شخصیت و روانشناسی از روی چشم ها

در ادامه شناخت شخصیت و روانشناسی از روی چشم ها  را خواهیم داشت.

سایز و اندازه مردمک چشم ، رنگ عنبیه و شکل خطوطی که در آن هست می‌تواند مثل یک آینه ، بود و نبود درون آن آدم را نشان بدهد ؛ حتی میزان سلامت جسمی افراد را هم می‌شود از نوع خطوط عنبیه و درخشندگی رنگ آن تشخیص داد.

وقتی که شما به صورت کسی برای اولین بار خیره می‌شوید ناخودآگاه چشم هایش را بیشتر از باقی اعضای صورتش می‌بینید و به سمت آن کشیده می‌شوید ، برای همین است که روانکاوان به تماس چشمی در ارتباط موثر با بقیه خیلی تاکید دارند و آن را رمز موفقیت هر کسی می‌دانند ؛ در واقع وقتی با کسی ارتباط چشمی برقرار می‌کنید به طور ناخودآگاه می‌توانید احساسات و عواطف او را از طریق چشم‌ها بخوانید و کم‌کم به او نزدیک‌تر شوید.

اگر به مرور این کار را انجام دهید دیگر میفهمید که هر آدمی چه طور خصوصیاتی دارد و چه قدر نسبت به صحبت ها و عملکرد شما حساسیت نشان می‌دهد ؛ همه این‌ها را فقط چشم‌ها به شما می‌گویند.

هر آدمی شکل و رنگ چشم متفاوتی دارد اما میشود با کمی دقت شکل چشم همه آدم‌های دنیا را در گروه‌های خاصی طبقه بندی کرد ، چینی‌ها از روی همین طبقه بندی شکل و ظاهر چشم‌ها کلی اطلاعات در باره هر کسی به دست می‌آورند.

چشم‌های نزدیک به هم : این نوع چشم‌ها نشان می‌دهند که صاحبشان نگاهی حساب شده و دقیق به زندگی دارند و هر کارشان از روی برنامه و هدف است ؛ اگر چه گاهی اوقات زود از کوره در می‌روند اما روی هم رفته آدم‌های مهربانی هستند ؛ این نوع آدم‌ها معمولا همیشه یک ارزیابی کلی از آدم‌های دور و برشان می‌کنند و بعد با آنها وارد رابطه می‌شوند و برای همین است که بیشترشان هم آدم‌های موفقی هستند.

چشم‌هایی با فاصله‌ از هم : معمولا صاحبان این نوع چشم‌ها آدم‌های صبور و آرامی هستند که آینده نگری‌شان هم در مقایسه با دیگران خوب است ، البته این آدم‌ها کمی بیش از اندازه احساساتی هستند و نمی‌توانند برآورد درستی از موقعیت و کنترل شرایط داشته باشند ؛ درست است که آدم‌هایی منطقی هستند ولی اگر به ورطه احساسات بیفتند گاهی دچار سردرگمی بدی می‌شوند.

حالت و شکل چشم‌ها : چشم‌های گرد بی‌خیالی و راحتی صاحبش را نشان می‌دهد ، آدم‌هایی که دارای چشم‌های باریکی هستند معمولا جاه‌طلب و بلندپروازند ، آنهایی که چشم هایشان کمی زاویه دار است و حالت چشم هایشان گرد نیست بر خلاف ظاهر خشنی که این نوع چشم‌ها به صاحبشان می‌دهد آدم‌های حساس و با عاطفه‌ای می‌شوند.

آنهایی که چشم‌های ریزی دارند معمولا مدیران خوبی هستند و کسانی که می‌دانند هر شرایطی را چه طور کنترل کنند و از هر موقعیتی به نفع خودشان بهره بگیرند ؛ آدم‌هایی که چشم‌هایی گرد با دایره‌ای کامل دارند در مقایسه با آدم‌هایی که چشم‌های کشیده‌ای دارند احساساتی‌تر هستند ، چشم‌های باریک معمولا صاحبانی منطقی دارند که به هر چیزی از منظر منطقی و عقلانی اش نگاه می‌کند.

اگر حالت چشم‌ها و ابروها با هم طوری باشد که در گوشه‌های صورت زاویه دار باشند به این معناست که آن فرد آدمی مثبت اندیش است و به قول معروف هیچ وقت بد به دلش راه نمی‌دهد.

آدم‌های بدبین معمولا حالت ابروها و چشم هایشان به سمت پایین است و برعکس خوش بین‌ها نوک چشم‌ها و ابروهایشان همیشه زاویه‌ای رو به بالا دارد.

در علم چهره خوانی آنهایی که چشم‌های درشتی دارند معمولا آدم‌هایی هستند که دوست دارند زندگی شادی داشته باشند ؛ آنها آدم‌های شادی هستند و هر قدر هم که به حالت افسردگی برسند باز هم ذاتا شاد و خوشحالند ؛ البته آنها در مقایسه با کسانی که چشم‌های ریزی دارند کمتر اعتماد به نفس دارند و کلا کمتر از شرایط زندگی‌شان احساس رضایت می‌کنند.

چشم ریزها معمولا آدم‌های خودخواهی هستند و این وسط فاصله میان دو چشم هم در تشخیص شخصیت آدم‌ها بی‌تاثیر نیست ؛ در هر آدمی فاصله بین دو چشم اش باید به اندازه یک چشم خود آن شخص باشد ، در غیر این صورت اگر چشم‌ها زیاد به هم نزدیک یا دور باشند میشود از روی علم چهره شناسی به راز و رمز درون هر کدام‌شان پی برد.

چشم‌های گود : آدم‌هایی جستجوگر که دوست دارند سر از کار همه دربیاورند ، اگرچه این آدم‌ها معمولا خیلی رمانتیک هستند اما هیچ وقت به خودشان اجازه نمی‌دهند در عشق و علاقه به کسی از حد و حدود عقل و منطق منحرف شوند.

در واقع با همه احساساتی که دارند آدم‌هایی واقع بین هستند ، پشتکار خوبی دارند و از این که بتوانند کاری را به سرانجام برسانند لذت می‌برند برای همین است که اغلب موفق هستند.

چشم‌های برآمده : آرزوهای دور و درازی دارند و کمی جاه طلب هستند ، مغرور و خودخواهند و اول از همه به منافع خودشان فکر می‌کنند ، زیاد اهل کنجکاوی و سرک کشیدن در زندگی و ماجراهای دیگران نیستند و تا جای ممکن سعی می‌کنند خودشان را از هر قضیه‌ای دور نگه دارند ، آرامند و اهل هیاهو نیستند.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطلب را به اشتراک بگذارید !
در صورتی که این مطلب را می پسندید 1+ بدهید

در مورد این مطلب !
لینک کوتاه: ادرس لینک کوتاه این مطلب
تاریخ ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ | ساعت: مرداد ۱۱, ۱۳۹۳
برچسب ها : , , , , , , , ,
بدون دیدگاه 


8 − 1 =

خبرنامه ایمیلی

آخرین مطالب

بهترین مطالب

مطالب تصادفی

تبلیغات متنی