نویسنده :       تعداد بازديد : 1120      بدون دیدگاه      دسته : اخبار روز, سیاسی

عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز

حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز

حاشیه های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز(+تصاویر)

Hogo Radsms.Net2 عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز

 

حضور محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران در مراسم تشییع هوگو چاوز ،رییس جمهور فقید ونزوئلا مورد توجه رسانه های جهانی قرار گرفت.

به گزارش عصر ایران رسانه های مختلف جهان با انتشار عکس ها و فیلم حضور احمدی نژاد در این مراسم، به اشک های احمدی نژاد و تاثر او از مرگ یکی از نزدیک ترین همتایان خود را مورد توجه قرار دادند.

احمدی نژاد به همراه بیش از ۳۰ رهبر دیگر از کشورهای مختلف در مراسم روز گذشته تشییع چاوز حضور یافتند.

احمدی نژاد ، در این مراسم ، شال مشکی به نشانه عزا بر گردن انداخته بود. او دوبار بر تابوت چاوز بوسه زد.

عکس زیر دیدار احمدی نژاد با مادر چاوز را در حاشیه مراسم روز گذشته نشان می دهد.احمدی نژاد در حالی که می گرید در حال ادای تسلیت به مادر چاوز است. کمی آن سوتر ، حجه الاسلام میرتاج الدینی معاون رئیس جمهوردر امور اجرای قانون اساسی دیده می شود.

Hogo Radsms.Net عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز Hogo Radsms.Net1 عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز Hogo Radsms.Net2 عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز Hogo Radsms.Net3 عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز Hogo Radsms.Net4 عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز Hogo Radsms.Net5 عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز Hogo Radsms.Net6 عکس های حضور احمدی نژاد در مراسم تشییع چاوز

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ اندیشکده با نفوذ آمریکایی «بروکینگز» در مقاله‌ای به مناسب درگذشت «هوگو چاوز» رئیس جمهوری ونزوئلا، نوشت: چاوز مرد، اما ایدئولوژی سیاسی او زنده است.

* مرگ چاوز تأثیری بر روند سوسیالیسم بولیواری وی نمی‌گذارد

در این مقاله که در پایگاه اینترنتی این اندیشکده منتشر شد، آمده است: مرگ هوگو چاوز اثر کوتاه مدت چندانی بر خط سیر «سوسیالیسم بولیواری» یا رابطه این کشور با ایالات متحده آمریکا نخواهد گذاشت. بیماری طولانی مدت و پیروزی پر سر و صدا و مجدد چاوز در انتخابات اکتبر به پیروان چاوز فرصت زمانی و مشروعیت لازم را داد تا تصویری از تداوم و ثبات راه او ارایه کنند.

* معاون چاوز به احتمال فراوان در انتخابات پیروز می‌شود

این امر در کنار سود و رفاه اجتماعی که نصیب پیروان اصلی چاوز شده پیروزی جانشین مورد نظر چاوز یعنی «نیکلاس مادورو» معاون وی را در انتخابات زودهنگامی که قرار است ماه آینده برگزار شود، تضمین خواهد کرد.

مادورو با برخی از چالش‌های اقتصادی از جمله افزایش قیمت مواد غذایی، نرخ بالای تورم و بدهکاری فزاینده مواجه خواهد بود. تصمیم اخیر برای کاهش بهای ارزش پول رایج کشور به هر حال نشان داد که یاران چاوز تمایل دارند برخی تصمیمات سخت را اتخاذ کنند. به هر حال به نظر می رسد این اقدامات تا به بعد از دور بعدی انتخابات متوقف بماند.

* سیاست خارجه ضدآمریکایی ونزوئلا همچون دوران چاوز باقی می‌ماند

در بحث سیاست خارجی، مادورو بعید است در فرمول امتحان شده چاوز برای بدنام کردن آمریکا دستکم به صورت لفظی تغییری ایجاد کند، تاکتیکی که هم اکنون در متهم کردن واشنگتن به نوعی به عنوان عامل تحریک بیماری چاوز و اخراج دو کاردار نظامی آمریکا به کار گرفته شده است.

رابطه نزدیک دیرین میان چاوز و کاسترو در هاوانا احتمالا در دوران رهبران جدید در ونزوئلا دستکم برای دوره‌ای میان مدت حفظ خواهد شد. کوبا با دقت خود را در روند طرح‌ریزی دوران گذار سیاسی در کاراکاس جا زده و هر دو طرف از ادامه مواردی مانند یارانه‌های نفتی، خدمات آموزشی و درمانی، همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی و ایدئولوژیکی و همبستگی علیه آمریکا سود می‌برند.

* واشنگتن باید صبر پیشه کند

واشنگتن باید صبر پیشه کند و منتظر زمانی باشد که گذار آرامی به رابطه در دوران بعد از چاوز صورت گیرد و بعد از آن بار دیگر تلاش‌های قبلی خود را برای دور شدن از مخالفت‌هایی از سر گیرد که در دوران چاوز علیه رابطه‌ای عملگراتر و منافع مشترک،‌ صورت می‌گرفت. به هر حال اگر مادورو به این نتیجه برسد که با ادامه رویکرد زهرآگین ضدآمریکایی چاوز، دستاوردهای بیشتری خواهد داشت، برای شش سال دیگر تجربه تلخ گذشته تکرار خواهد شد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطلب را به اشتراک بگذارید !
در صورتی که این مطلب را می پسندید 1+ بدهید

در مورد این مطلب !
لینک کوتاه: ادرس لینک کوتاه این مطلب
تاریخ ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ | ساعت: ۲۳:۲۱
برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
بدون دیدگاه 


+ 2 = 6

خبرنامه ایمیلی

آخرین مطالب

بهترین مطالب

مطالب تصادفی

تبلیغات متنی