نویسنده : oriflame 3      تعداد بازديد : 448      بدون دیدگاه      دسته : اخبار روز, فرهنگی و هنری

پول‌سازترین بازیگران زن و مرد سال 92

جشنواره امسال، از معدود دوره‌های جشنواره فجر بود که چهار نسل از کارگردانان ایرانی در آن حضور داشتند، فرصتی مناسب نه تنها برای ارزیابی کلیت سینمای ایران، که برای دقت در مسیری که سینمای ایران در این چند دهه طی کرده است. هرچند تماشای خیل فیلم‌های کم‌مایه و آشفته فیلمسازان ایرانی در جشنواره سی‌ودوم فجر ممکن است باعث ناامیدی علاقمندان به سینما شود. اما نگاهی اجمالی به کیفیت کار چندتن از کارگردانان مهم و پرسروصدای جشنواره امسال، شاید فرصت مناسبی برای درک این نکته باشد که سال آینده چه شرایطی در انتظار سینماهای ایران خواهد بود.

عبدی امسال پنج فیلم عملیات مهد کودک، رسوایی، یکی برای همه، تلفن همراه رئیس جمهور و جابجا را روی پرده داشت و فیلم‌هایش در مجموع ۹ میلیارد تومان فروش داشتند. شهاب حسینی بعد از اکبر عبدی دومین بازیگر پول‌ساز شهاب حسینی بعد از اکبر عبدی دومین بازیگر پول ساز سینمای ایران است و فیلم‌های او یعنی حوض نقاشی و هیس دخترها فریاد نمی‍‌‌‌‌‌زنند در مجموع ۷ میلیارد تومان فروش داشتند.

پول‌سازترین بازیگر زن سینمای ایران در سال ۱۳۹۲ مهناز افشار بود. فیلم‌های مهناز افشار یعنی پل‌چوبی، برف روی کاج‌ها، چه خوبه که برگشتی و هیچ‌کجا هیچ کس مجموعا ۵ میلیارد تومان فروش داشتند تا این بازیگر سومین بازیگر پول ساز سینمای ایران در سال ۹۲ هم لقب بگیرد.

رضا عطاران که پول سازترین بازیگر سینمای ایران در سال ۱۳۹۱ بود امسال رتبه چهارم این جدول را در اختیار دارد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطلب را به اشتراک بگذارید !
در صورتی که این مطلب را می پسندید 1+ بدهید

در مورد این مطلب !
لینک کوتاه: ادرس لینک کوتاه این مطلب
تاریخ ارسال: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ | ساعت: ۱۵:۳۹
برچسب ها : , , , , , ,
بدون دیدگاه 


− 6 = 2

خبرنامه ایمیلی

آخرین مطالب

بهترین مطالب

مطالب تصادفی

تبلیغات متنی