نویسنده :       تعداد بازديد : 1242      بدون دیدگاه      دسته : اخبار روز, اقتصادی

معاون گردشگری کشور آمار گردشگران ورودی به کشور را اعلام کرد و گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال ۴٫۵ میلیارد دلار سود عاید ایران شده است.

خبرگزاری فارس: معاون گردشگری کشور آمار گردشگران ورودی به کشور را اعلام کرد و گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال ۴٫۵ میلیارد دلار سود عاید ایران شده است.

منوچهر جهانیان اظهار داشت: طی ۶ ماه نخست امسال ۲ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۲۴۶ نفر گردشگر خارجی به ایران وارد شده است که در مقایسه با مدت مشابه ۴۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی در ادامه افزود: درآمد حاصل از ورود این گردشگران معادل ۴٫۵ میلیارد دلار است و متوسط اقامت شب حضور در ایران ۳٫۵ شب بوده است.

به گفته معاون گردشگری کشور بیشترین گردشگران، از کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، عربستان، کویت، هند و بحرین بوده است.

جهانیان ادامه داد: از کشور عراق ۷۰۵ هزار و ۴۰۱ نفر، از آذربایجان ۳۸۹ هزار و ۵۸۴ نفر، از ترکیه ۲۲۶ هزار و ۸۸۳ نفر، از افغانستان ۱۹۷ هزار و ۱۶۱ نفر، از پاکستان ۱۰۵ هزار و ۷۴۹ نفر، از ترکمنستان ۸۰۰ هزار و ۶۱۶ نفر، از عربستان ۷۹ هزار و ۲۱۹ نفر، از کویت ۴۰ هزار و ۸۴ نفر، از هند ۳۶ هزار و ۶۱۵ نفر و از بحرین نیز ۳۰ هزار و ۷۲۰ نفر وارد ایران شده‌اند.

وی تأکید کرد: عمده گردشگران ورودی به ایران گردشگران زیارتی، سلامت، تاریخی، طبیعی و تجاری بوده‌اند.

مقصد مسافران خارجی در ایران

معاون گردشگری کشور بیشترین استان‌هایی را که این گردشگران بازدید کرده‌اند به ترتیب خراسان رضوی، ایلام، آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، تهران، خوزستان، گیلان، سیستان و بلوچستان و کردستان اعلام کرد.

ایرانی‌ها چقدر به خارج از کشور رفته‌اند؟

جهانیان آمار گردشگران خروجی از ایران طی ۶ ماه نخست امسال را ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اعلام کرد که ۱۴٫۷ درصد رشد منفی داشته است.

وی درباره میزان تأثیرگذاری تبلیغات و شناخت از ایران گفت: ۸۱ درصد گردشگران ورودی شناخت قبلی و آشنایی با ایران داشتند، ۱۴٫۵ درصد از طریق تورهای گردشگری و رایزنان به ایران جذب شده‌اند، ۴ درصد بر اثر تبلیغات ماهواره‌ها و تنها نیم درصد از طریق نمایشگاه‌های خارجی تمایل به سفر به ایران را پیدا کرده‌اند.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطلب را به اشتراک بگذارید !
در صورتی که این مطلب را می پسندید 1+ بدهید

در مورد این مطلب !
لینک کوتاه: ادرس لینک کوتاه این مطلب
تاریخ ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ | ساعت: اسفند ۲۸, ۱۳۹۱
برچسب ها : , , , , , , ,
بدون دیدگاه 


− سه = 4

خبرنامه ایمیلی

آخرین مطالب

بهترین مطالب

مطالب تصادفی

تبلیغات متنی